Organizator:

Grand Prix na CAVALIADZIE w Warszawie rozstrzygnięte!

Podziel się

Najważniejszy konkurs CAVALIADY to oczywiście niedzielne Grand Prix, będące kwalifikacją do Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata, w którym zawodnicy walczyli także o punkty do rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej (FEI).

Konkurs Grand Prix o randze CSI2*-W z rozgrywką (140-160 cm) o nagrodę PKO Banku Polskiego pod patronatem Grupy MTP to najtrudniejszy i najważniejszy konkurs skokowej części CAVALIADY. Rozegrał się on w niedzielne popołudnie 14 listopada. W sumie wystartowało w nim 40 zawodników, w tym 18 reprezentujących Polskę. Ostatecznie w rozgrywce kibice zobaczyli: Zoltána Czékusa na 10-letniej klaczy Disco oraz Jarosława Skrzyczyńskiego na 8-letnim wałachu Quick Step. – Nie spodziewałem się, że parkur podstawowy będzie aż tak trudny. Przeszkody powędrowały dość wysoko, konie zatem miały co robić, a dystanse były takie do galopowania – powiedział Jarosław Skrzyczyński. Mimo, iż Jarosław Skrzyczyński i Quick Step wywalczyli bardzo dobry czas (41,88) to zaliczyli jedną zrzutkę. Ostatecznie konkurs Grand Prix wygrali w fenomenalnym stylu pochodzący z Węgier Zoltán Czékus i jego koń Disco (czas przejazdu 48,23).

 

Zoltán Czékus, podobnie jak jego rywal również przyznał, że parkur podstawowy był dość trudny, głównie ze względu na wysokość przeszkód. – Mój koń ma dość obszerny galop i trudniej jest mi ją prowadzić w hali. Disco to klacz z dużą potęgą skoku, jest trochę wrażliwa, ale zawsze do końca walczy o zwycięstwo dla swojego jeźdźca – podkreślił. I dodał, że na CAVALIADZIE jest po raz drugi. – To wspaniałe zawody, z bardzo dobrymi parkurami i przyjazną atmosferą – podsumował Zoltán Czékus.

Wyniki TUTAJ

W rankingu CAVALIADA Tour prowadzi zwycięzca piątkowej dużej rundy Aggelos Touloupis z Grecji, który w Grand Prix zajął miejsce piąte. Drugi jest Jarosław Skrzyczyński, a trzeci Zoltán Czékus.

 

Rank

Athlete

NF

U21

Warsaw 1

Warsaw 2

1

Touloupis Aggelos

GRE

 

20

12

2

Skrzyczynski Jaroslaw

POL

 

13

17

3

Czékus Zoltán

HUN

 

4

20