Organizator:

Skrzyczyński wygrywa

Podziel się

Jarosław Skrzyczyński na 8-letnim wałachu KOMBOY wygrał finał Średniej Rundy zaliczany do światowego rankingu. Pozostałe miejsca na podium należały do Niemców – Felixa Hassmanna i Harma Lahde.

Finał Średniej Rundy zaliczany do światowego rankingu o nagrodę Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko rozgrywany był na zasadach konkursu zwykłego na punkty i czas. Najtrudniejszymi zadaniami, jakie stały przed zawodnikami w tym wymagającym parkurze były: wysokość przeszkód (145 cm), dwie techniczne linie z szeregami, ale też ciasne zakręty. Z tym zadaniem najlepiej poradził sobie Jarosław Skrzyczyński na koniu KOMBOY, dla którego kluczem do sukcesu była bardzo płynna jazda i bardzo krótki, ryzykowny, ale wykonany w sposób wręcz doskonały zakręt na podwójny szereg Grupy MTP.

- Poziom był wysoki, ponieważ konkurs był zwykły, bez rozgrywki i od początku trzeba było troszeczkę mocniej jechać, a wtedy często zdarzają się błędy. Przy tej prędkości i większych przeszkodach to już nie jest takie proste. Myślałem, że nie utrzymam tego wyniku do końca, ale dobrze się skończyło. KOMBOY to 8-letni koń. Tak naprawdę tutaj na CAVALIADZIE KOMBOY pierwszy raz startuje w tak trudnych konkursach i z tego względu zdecydowałem się wybrać ten konkurs zamiast jutrzejszego Grand Prix. Muszę dać mu jeszcze trochę czasu. Pewnie pojedziemy z nim do Poznania, a potem zobaczymy co nowy rok przyniesie. Do zobaczenia w Poznaniu – powiedział Jarosław Skrzyczyński.

Wygrana Polaka cieszy tym bardziej, bo pokonał bardzo skutecznego jeźdźca z Niemiec jakim jest Felix Hassmann i C’EST LA VIE 214, który w swojej karierze wygrał ponad 100 konkursów zaliczanych do Światowego Rankingu, a dziś musiał zadowolić się miejscem drugim za ośmiokrotnym zwycięzcą CAVALIADY Tour. Trzecie miejsce należało do Harma Lahde z Niemiec i klaczy HENORA. Dobrze spisali się też inni Polacy. Piąty był Mściwoj Kiecoń na koniu CICERO, a siódmy Paweł Jurkowski na CHACON 2. O krok od zwycięstwa był Michał Kaźmierczak na koniu WHOOPY BOY, który uzyskał najlepszy czas dnia, ale niestety zrobił jedną zrzutkę.

Wyniki tutaj - https://livejumping.com/ap/event/9496/competitions

 

Dla tych, którzy nie mogą być na warszawskim Torwarze gdzie odbywa się CAVALIADA, organizator przygotował transmisję online, w której można zobaczyć nie tylko wszystkie przejazdy zawodników, ale również wywiady ze zwycięzcami i interesujące rozmowy z ekspertami w studiu CAVALIADA TV. Link do relacji online tutaj: https://live.cavaliada.pl/

 

Organizatorem CAVALIADA Warszawa jest Grupa MTP. Sponsorem strategicznym jest ORLEN, Miastem Gospodarzem Warszawa, a partnerem Województwo Mazowieckie.