Organizator:

Program

Podziel się

Program CAVALIADA Warszawa 2022.

CAVALIADA Warszawa

10-13.11.2022!

Poniżej programu znajdują się objaśnienia poszczególnych konkurencji i wydarzeń

Czwartek 10.11.2022

8:00-22:00

Mała Runda

Średnia Runda

Woltyżerka

Duża Runda

Halowy Puchar Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi – CAVALIADA Driving Tour

Piątek 11.11.2022

8:00-22:00

Średnia Runda

Duża Runda

Woltyżerka

Halowy Puchar Polski WKKW – CAVALIADA Eventing Tour

Potęga Skoku

Sobota 12.11.2022

8:00-22:00

Mała Runda

CAVALIADA Future

Finał Średniej Rundy

Halowy Puchar Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi – CAVALIADA Driving Tour

Pokazy

CAVALIADA Future – sztafeta z samochodem

Speed & Music

Niedziela 13.11.2022

8:00-22:00

Finał Małej Rundy

Grand Prix

Pokazy

CAVALIADA Future

Uwaga! Program może ulec zmianie! Godziny rozpoczęcia konkursów są zależne od ilości zgłoszeń i będą stale aktualizowane. 

 

SKOKI PRZEZ PRZESZKODY to najpopularniejsza konkurencja jeździecka w Polsce i na całym świecie oraz podstawa naszego programu sportowego. W tej konkurencji para jeździec i koń pokonują przeszkody umieszczone na parkurze. Każda z przeszkód zbudowana jest w sposób bezpieczny zarówno dla konia jak i zawodnika, to znaczy, że elementy przez które przeskakują nawet przy lekkim uderzeniu opadają na ziemię. W konkursach skokowych koń i jeździec mają do pokonania od kilku do kilkunastu przeszkód w określonej kolejności, czasie i z możliwie jak najmniejszą ilością błędów. Więcej o Skokach Przez Przeszkody przeczytasz klikając tutaj.

Powożenie na CAVALIADZIE rozgrywane jest w ramach Halowego Pucharu Polski w powożeniu zaprzęgami czterokonnymi. Do rywalizacji przystępuje 5 drużyn, z czego trzy to medaliści Mistrzostw Polski, jedna to zwycięzca kwalifikacji i jedna dzika karta przyznana przez organizatora. Rywalizacja odbywa się w formule maratonu kombinowanego, czyli połączenia przeszkód maratonowych z zręcznościowymi. Więcej o Powożeniu przeczytasz klikając tutaj.

Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego jest konkurencją olimpijską, inaczej na tą konkurencję mówi się jeździecki triathlon, ponieważ łączy w sobie 3 próby - ujeżdżenie, skoki i niezwykle emocjonującą próbę terenową.Na CAVALIADZIE rozgrywana jest wyłącznie próba terenowa, to jedna z nielicznych imprez jeździeckich, dająca możliwość pokonywania przeszkód terenowych w warunkach halowych. Więcej o WKKW przeczytasz klikając tutaj.

Woltyżerka czyli gimnastyka na koniu, polega na wykonywaniu ćwiczeń akrobatycznych i gimnastycznych na galopującym koniu, w idealnej równowadze i w harmonii z jego ruchem. Programy obowiązkowe i dowolne wykonywane są do podkładu muzycznego, który nadaje charakteru całemu występowi.

Pokazy! Nieodłącznym elementem każdej CAVALIADY jest szereg pokazów i atrakcji dla publiczności. Od prezentacji koni arabskich po widowiskowe pokazy grup kaskaderskich i rekonstrukcyjnych. W zeszłym roku kibice mogli podziwiać występy La Pattat Dutka & Franczak Horse Show - piękno i precyzja najtrudniejszych elementów ujeżdżeniowych w magicznej aranżacji muzyki filmowej oraz energetyczne i szalone ewolucje na koniach w pełnym galopie w rockowym klimacie.